Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Полтавській області на своєму офіційному веб-сайті розмістило консультацію щодо оподаткування поворотної фінансової допомоги.

Зокрема було розглянуто такі питання:

  • чи виникає дохід, який необхідно включити до об’єкта оподаткування за 2016 рік за базовою (основною) ставкою податку на прибуток, установленою п. 136.1 ПКУ в разі неповернення поворотної фінансової допомоги учасникам у строк до 01.01.2017 р. (передбачений договором про надання поворотної фінансової допомоги, укладеним з учасником товариства, та якщо такий строк буде подовжено додатковою угодою до 31.12.2018 р.) — у будь-якому випадку для розрахунку об’єкта обкладення податком на прибуток за 2016 рік поворотна фінансова допомога обліковується згідно з правилами бухобліку без здійснення коригування фінрезультату до оподаткування на різниці, визначені чинною редакцією ПКУ;
  • у який строк (дата) слід повернути поворотну фінансову допомогу, отриману від учасників товариства, — відповідно до п. 1 ст. 1049 Цивільного кодексу України (даліЦКУ), позичальник зобов’язаний повернути позикодавцеві позику в строк і в порядку, що встановлені договором. Якщо ж договором не встановлений строк повернення позики чи цей строк визначений моментом пред’явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом 30-ти днів від дня пред’явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором. Позика, надана за договором безпроцентної позики, може бути повернена постачальником достроково, якщо інше не встановлено договором (п. 2 ст. 1049 ЦКУ).

Питанню обліку й оподаткуванню поворотної фінансової допомоги ми присвятили тему тижня «Поворотна фінансова допомога».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»