Новини публікуються мовою оригіналу

Згідно з п. «і» пп. 266.2.2 ПКУ, не є об’єктом обкладення податком на нерухомість будівлі дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності й джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Підпунктом 282.1.4 ПКУ передбачене звільнення від сплати земельного податку будівель дошкільних і загальноосвітніх навчальних закладів незалежно від форми власності й джерел фінансування, що використовуються для надання освітніх послуг.

Для того щоб скористатися відповідними пільгами, платник податків звернувся до Державної фіскальної служби України із запитом, поінформувавши, що здійснив розмежування належних йому приміщень, будівель і земельних ділянок, що фактично використовуються дошкільним закладом, середнім загальноосвітнім закладом і вищим начальним закладом.

Однак фахівці в листі ДФСУ від 07.11.2016 р. № 19065/5/99-95-42-01-15 роз’яснили: ПКУ не передбачає механізмів поділу майна для цілей оподаткування, у тому числі отримання податкових пільг.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»