Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики повідомляє на власному веб-сайті, що вбачає порушення виконавця житлово-комунальної послуги в залишенні поза увагою зекономленої субсидії та нарахування її з порушенням вимог постанови КМУ «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» від 21.10.1995 р. № 848.

Якщо використано менше за встановлений соціальний норматив, у наступному місяці з’являється право на зарахування зекономлених коштів у рахунок наступних платежів, у т.ч. обов’язкової плати за комуналку.

Наприклад, у жовтні обов’язковий платіж становить 1000 грн за соціальною нормою 400 кубів газу, а фактично використано лише 100 кубів. Залишок — 300 кубів — можна використати в більш прохолодні місяці, скажімо, у грудні-січні. Своєю чергою, не потрібно нікому нічого повідомляти — ці суми зазначаються в платіжці як переплата (з мінусом).

Водночас сума зекономленої субсидії не впливає на розрахунок розміру обов’язкової плати за комунальні послуги. Він визначається виходячи із сукупного доходу сім’ї та інформації про тарифи від надавачів послуг і не змінюється протягом періоду отримання субсидії.

У випадку порушення таких прав зі скаргами можна звернутися до керівників органів влади на місцях чи органів місцевого самоврядування. Там допоможуть урегулювати ситуацію з неправомірним нарахуванням коштів у випадку, якщо на рахунку домогосподарства числиться зекономлена субсидія.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»