Новини публікуються мовою оригіналу

У якому розмірі виплачувати допомогу по вагітності та пологах за місцем роботи за сумісництвом у випадку, коли зарплата застрахованої особи за сумісництвом нижче розміру мінімальної заробітної плати?

На це питання відповідає Мінсоцполітики в листі від 13.10.2016 р. № 334/18/99-16.

Так, для сумісників базою нарахування ЄСВ є фактично нарахована зарплата.

Допомога по вагітності та пологах за основним місцем роботи на підставі листка непрацездатності надається з урахуванням обмеження за відсутності 6-ти місяців страхового стажу за останні 12 місяців роботи. Тобто в розмірі не меншому, ніж розмір мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку.

Якщо застрахована особа також працює за сумісництвом, допомога по вагітності та пологах надається за місцем роботи за сумісництвом на підставі копії листка непрацездатності, при цьому доплата до суми допомоги по вагітності та пологах до розміру мінімальної зарплати не здійснюється, оскільки за таким страховим випадком норма ч. 2 ст. 26 Закону № 1105 щодо обмеження розміру допомоги вже реалізована за основним місцем роботи.

Обмеження суми допомоги по вагітності та пологах 2-кратним розміром мінімальної зарплати, на думку Мінсоцполітики, має застосовуватись окремо за кожним місцем роботи, оскільки обчислення сумарної зарплати, із якої розраховуються виплати, за основним місцем роботи й за місцем (місцями) роботи за сумісництвом проводиться лише у випадку застосування обмеження розміром максимальної величини бази нарахування ЄСВ.

До того ж у наведеному листі вказується приклад, коли у червні 2016 року, який входить до розрахункового періоду, застрахована особа повний календарний місяць (із першого до першого числа) жодного дня не працювала з поважної причини (тимчасова непрацездатність). У такому разі цей місяць виключається з розрахункового періоду, й, відповідно, при обчисленні середньої заробітної плати не враховується матеріальна допомога, нарахована в цьому місяці.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»