Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики заявило в листі від 21.09.2016 р. № 1344/13/84-16, що розділом XXII «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку  для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних й обчислювальних машинах (у т.ч. персональних комп'ютерах), передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці тривалістю до 4-х календарних днів (позиція 58).

  Список виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.1997 р. № 1290.

Така позиція Списку поширюється на всіх працівників, на яких поширюється дія Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 р. № 504/96-ВР, незалежно від обійманої посади (професії), які у своїй роботі застосовують персональний комп'ютер.

Щодо надання працівникам додаткової відпустки за ненормований робочий день, це питання вирішується колективним договором. Надавати одночасно додаткові відпустки за особливий характер праці, що передбачає зайнятість працівника в цих умовах 50% робочого часу, та ненормований робочий день законодавством не передбачено.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»