Новини публікуються мовою оригіналу

На своєму офіційному веб-сайті Уряд розмістив текст постанови КМУ «Про внесення змін до пункту 9 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість» від 09.11.2016 р. № 788 (даліПостанова № 788).

Постанова № 788 урегулює питання щодо врахування в системі електронного адміністрування ПДВ сум податку, на які підприємства, котрі надають комунальні послуги, зменшили заборгованість із податку, у межах проведення розрахунків із погашення за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги із централізованого водопостачання, водовідведення тощо, які постачалися населенню.

Зокрема передбачається, що інформація про проведення таких розрахунків із податку надаватиметься Казначейством до ДФС у розрізі платників податку не пізніше ніж протягом наступного робочого дня з дати проведення таких розрахунків відповідно до порядку взаємодії органів ДФС й органів Казначейства в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами й іншими надходженнями.

На підставі отриманої від Казначейства інформації ДФС зменшить суми залишка узгоджених податкових зобов’язань із податку платника, не сплачених до бюджету, cтрок сплати яких настав, що виникли на підставі податкових декларацій із податку (поданих контролюючому органу починаючи з податкової звітності за липень 2015 року — для платників податку, що застосовують місячний звітний період, за III квартал 2015 року — для платників податку, що застосовують квартальний звітний період), які обліковуються в ДФС.

ДФС не пізніше ніж через 10 робочих днів із дати отримання такої інформації від Казначейства збільшує суму поповнення електронного рахунка платника податку на суму зменшення зазначеного залишка, формує та надсилає Казначейству коригуючі реєстри на суму наявного залишка узгоджених податкових зобов’язань, не сплачених до бюджету, строк сплати яких настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі.

Своєю чергою, зазначені коригуючі реєстри формуються ДФС у межах суми такого збільшення в міру виникнення зазначеного залишка в розрізі окремих документів, за якими обліковується такий залишок.

У день отримання коригуючих реєстрів Казначейство на підставі таких реєстрів зменшує суму наявного залишка узгоджених податкових зобов’язань, не сплачених до бюджету, строк сплати яких настав, що обліковується Казначейством до виконання в повному обсязі, про що повідомляє ДФС.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»