Новости публикуются на языке оригинала

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства та зниження ставки податку на додану вартість для деяких видів сільськогосподарської продукції (від 04.11.2016 р. № 5363).

Зауважимо: у частині запровадження мінімального податкового соціального зобов'язання, об’єктом оподаткування якого стануть сільськогосподарські угіддя, проект № 5363 переважно дублює положення раніше зареєстрованого законопроекту від 04.10.2016 р. № 5225, про який ми розповідали в новині «Систему оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства пропонують удосконалити».

Стосовно ж інших положень законопроекту № 5363, підкреслимо: законотворець пропонує розширити перелік операцій, до яких застосовуватиметься ставка ПДВ 7%.

Так, у разі ухвалення відповідних змін за пільговою 7%-вою ставкою оподатковуватимуться операції з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, а саме, зокрема (але не виключно), м’яса, масла вершкового, молока, кисломолочних продуктів, сиру, цукрових буряків, бурякового цукру, великої рогатої худоби, свиней, курей тощо.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»