Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд певно вирішив повністю заплутати платників податків з ініціативами щодо змін у Податковий кодекс.

Адже станом на 09.11.2016 р. у Верховній Раді зареєстрованими є 2 урядові законопроекти:

  • доопрацьований на 03.11.2016 р. проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році (№ 5132);
  • проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення інвестиційного клімату в Україні) (№ 5368).

Перший, приміром, передбачає закордонні добові в розмірі 0,375 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження. Тоді як другий пропонує інший варіант: для відряджень за кордон — не вище 40 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро,  установленим Національним банком України, у розрахунку за кожен такий день. Тобто, як бачимо, у законопроекті № 5368 той же розмір закордонних добових, що й був у вересневому варіанті законопроекту № 5132.

Цікавим є й пропонована зміна до ПКУ в законопроекті № 5368, за якою по тексту ПКУ замість згадки про 0,5 мінзарплати буде 0,25 мінзарплати. От такий вихід із підвищення мінзарплати вдвічі

Тому наразі все ж доведеться дочекатися розгляду цих законопроектів у першому читанні, аби зрозуміти куди рухатимуться податкові зміни-2017.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»