Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовий законопроект № 5130 має за мету зробити послаблення для платників, віднесених до групи 1 платників єдиного податку, що визначені в пп. 1 п. 291.4 ПКУ. Для них місячний розмір ЄСВ може становити не менш ніж 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів провадження підприємницької діяльності до страхового стажу, який обчислюється відповідно до ст. 24 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пропорційно сплаченому ЄСВ.

Як і раніше, Уряд не відмовляється від ідеї встановити обов’язок для фізичних осіб — підприємців сплачувати ЄСВ незалежно від отримання доходу.

Однак хочуть додати повноважень ПФУ, який наділять правом у разі виявлення за результатами аналізу даних реєстру застрахованих осіб Державного реєстру недостовірних відомостей про застрахованих осіб, вимагати від платників ЄСВ інформацію щодо цих відомостей й усунення порушень.

Обмін інформацією щодо відомостей, які містять ознаки використання праці неоформлених працівників і порушень законодавства про працю, здійснюється з Держпраці, Мінфіном у порядку, затвердженому ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»