Згідно з проектом, який передали до Кабінету Міністрів, вводяться два види квитків: на кількість поїздок і на певний період часу (від одного дня до року).

Також запропоновано підняти вартість поїздки в метро до 5 грн (наразі 2 грн). Це подорожчання у два з половиною рази або на 250%!

Квитки будуть зроблені у вигляді пластикових карт із чіпом, який реагує на турнікети в метро й валідатори (спеціальні пристрої для зчитування інформації) у наземному транспорті, які повинні встановити ближче до зими. При цьому одним квитком можна буде користуватися в усіх видах транспорту (крім маршруток).

Купувати такі квитки пропонують на зупинках. У переходах і метро встановлять спецтермінали, де можна буде купити або поповнити ці картки.

А тепер про найцікавіше — про гроші.

Уводиться тариф «75 хвилин». Це разовий проїзний квиток. Віддавши за нього 5 грн, пасажир зможе зробити кілька поїздок у наземному муніципальному транспорті або одну поїздку в метро. При цьому головне — укластися в 75 хвилин. Відлік часу починається з моменту активізації квитка: коли ви прикладаєте його до турнікету в метро або до валідатора в наземному транспорті. Якщо на 74-й хвилині ви встигнете увійти в автобус або метро та прикласти картку, то можете їхати далі, не купуючи новий квиток. Коли термін дії квитка закінчиться, то валідатор або турнікет вам про це повідомить.

Отже, для того аби доїхати на роботу й повернутися додому потрібно буде витратити мінімум 10 грн. Зараз, якщо без пересадок, вистачить і 3 грн. У відносному вимірі це 333% подорожчання!

До того ж уводяться й багаторазові проїзні. Це будуть квитки на 10 (35 грн), 20 (69 грн), 30 (102 грн)... 100 (305 грн) поїздок у будь-якому муніципальному транспорті. Легко можна побачити, що вартість однієї поїздки коштуватиме залежно від кількості поїздок від 3,50 грн до 3,05 грн. Тобто на киян чекає подорожчання послуг комунального транспорту вдвічі!

Хочуть увести й персоналізований проїзний квиток. Це квиток (на кшталт проїзного) з необмеженою кількістю поїздок — на місяць, три місяці або на рік.

При купівлі такого квитка в пункті продажу вас сфотографують і вже через кілька хвилин видадуть ваш проїзний з фото, так що ви не зможете передати його комусь іншому. Після закінчення терміну квиток можна буде поповнити через термінал (30, 90 або 365 днів).

Можна буде купити квиток і на один, три та сім днів. Цей квиток дає право проїзду без обмеження кількості поїздок на цей час на будь-якому транспорті. Відлік часу (24 години, 72 години, 168 годин) починається в момент першого використання.

Наглядно вартість можна оцінити на малюнку з сайта Київської міської ради профспілок.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»