Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 26.10.2016 р. № 23146/99-99-15-01-01-15 надала роз’яснення щодо деяких питань тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України.

ДФС зазначила: згідно із ч. 1 ст. 257 МКУ, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом учинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.

Щодо обмеження по віку (рік випуску автотранспорту) для ввезення в Україну вантажних автомобілів (вантажопідйомністю до 3,5 тонн) (питання 2) ДФС указала, що наразі будь-яких обмежень стосовно ввезення на митну територію України транспортних засобів (вантажопідйомність до 3,5 тонн) залежно від року випуску чинним законодавством не встановлено.

Водночас із 01 січня 2016 року пропуск на митну територію України з метою вільного обігу й першу реєстрацію в Україні транспортних засобів за кодами товарних позицій 8701 20, 8702, 8703, 8704, 8705 згідно з УКТ ЗЕД як вироблених в Україні, так і ввезених на митну територію України, нових і таких, що були в користуванні, за винятком транспортних засобів, вироблених в Україні або ввезених на митну територію України до 31 грудня 2015 року включно, здійснюють за умови їх відповідності екологічним нормам не нижче рівня «ЄВРО-5».

Щодо обліку транспортних засобів (інвестиція іноземної компанії) при постановці на облік транспортних засобів і сплати необхідних податків зазначено, що фінансовий результат до оподаткування, сформований відповідно до положень бухгалтерського обліку з урахуванням сум амортизації основних засобів, отриманих від засновника-нерезидента, збільшується на суму нарахованої амортизації таких основних засобів відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності та зменшується на суму розрахованої амортизації основних засобів згідно з національними положеннями (стандартами) бухгалтерського обліку чи міжнародними стандартами фінансової звітності з урахуванням обмежень, установлених положеннями ст. 14 та 138 ПКУ.

Також у згаданому листі надано роз’яснення стосовно:

  • тимчасового ввезення транспортних засобів на митну територію України (питання 4, 5 та 6);
  • тимчасового ввезення транспортних засобів з умовним повним і частковим звільненням від оподаткування митними платежами;
  • наявності пільг при використанні транспортних засобів, увезених в Україну, як гуманітарна допомога, для надання послуг із перевезення дитячого харчування в дошкільні навчальні заклади на території України.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»