Новини публікуються мовою оригіналу

Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів про основні етапи наведення порядку в системі оплати праці в державі. Його слова цитує веб-сайт Мінсоцполітики.

Звертають увагу й на проблему можливої зрівнялівки в оплаті праці кваліфікованих і некваліфікованих працівників бюджетних установ після підвищення мінімальної зарплати.

Міністр стверджує, що посадовий оклад працівника, скажімо, першого тарифного розряду єдиної тарифної сітки буде підвищено, порівняно із січнем 2016 року, майже на 44%. Таким чином буде ліквідовано розрив у сумі 265 грн, що існує між цим показником і затвердженим прожитковим мінімумом. Відповідно, зростуть оклади працівників бюджетної сфери. У середньому зростання становитиме 50%. Посадові оклади працівників бюджетної сфери диференційовані. Тому рівень оплати праці працівників буде різним залежно від кваліфікації та рівня складності робіт.

Наприклад: заробітна плата дільничного лікаря – терапевта вищої категорії, що віднесена до 13-го розряду єдиної тарифної сітки, становитиме від 4940 до 8475 грн з урахуванням розміру встановлених законодавством надбавок. Фельдшера вищої категорії — із 3960 до 4230 грн.

Щодо працівників освіти, то, за словами міністра, тарифні розряди вчителів підвищено на дві одиниці. І це додатково враховуватиметься при підвищенні рівня окладу з 1 січня 2017 року.

Наприклад: заробітна плата вчителя вищої категорії, що буде віднесено до 14-го розряду (а торік це був 12-й розряд), становитиме від 5266 грн до 6841 грн. Учитель без категорії отримуватиме від 3960 до 4853 грн. Тобто заробітна плата буде вища в півтора-два рази, ніж у тих, хто отримує мінімальну заробітну плату.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»