Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області розмістило повідомлення, у якому зазначено: згідно з пп. 4 п. 6.7 р. VI Порядку обліку платників і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 р. № 1588 (далі Порядок № 1588), якщо фізична особа зареєстрована як підприємець та при цьому провадить незалежну професійну діяльність, така фізична особа обліковується в контролюючих органах як фізична особа — підприємець з ознакою провадження незалежної професійної діяльності.

У такому разі фізична особа зобов’язана подати особисто (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) або через уповноважену особу до контролюючого органу за місцем свого постійного проживання заяву за формою № 5-ОПП із позначкою «Зміни» і копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.

Отримання особою додатково свідоцтва на право зайняття адвокатською діяльністю та його намір провадити таку незалежну професійну діяльність свідчать про зміни в його облікових даних як платника податків.

Відповідно до пп. 9.2. п. 9 р. ІX Порядку № 1588, у разі виникнення змін у даних платника чи внесення змін у документи, що подаються для взяття на облік згідно з Порядком № 1588 (окрім змін, які вносяться до Єдиного державного реєстру, та змін, про які платник податків повідомив за основним місцем обліку), платник податків зобов'язаний протягом 10-ти календарних днів із дня внесення змін до зазначених документів подати до контролюючого органу уточнені документи в такому самому порядку, як і при взятті на облік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»