Новини публікуються мовою оригіналу

Держпраці на своєму веб-сайті розглянуло таку ситуацію:

«На підприємстві ввелася погодинна оплата праці. Працівники прийняті на повний робочий день. Проте працюють дуже часто різну кількість годин, тобто протягом місяця працівник може відпрацювати 6, 4, 5 годин на день. Це вважається порушенням трудового законодавства чи ні?»

Якщо працівнику встановлений повний робочий час, який становить 40 годин на тиждень, а фактично він працює меншу кількість годин у зв’язку з відсутністю організаційних або технічних умов, то має місце простій не з вини працівника. Простій не з вини працівника, відповідно до ст. 113 КЗпП, підлягає оплаті з розрахунку не менше від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

Непроведення оплати часу простою не з вини працівника є порушенням законодавства про працю, за яке передбачена адміністративна та фінансова відповідальності.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»