Новини публікуються мовою оригіналу

За відсутності в платника ПДВ на дату подання ним податкової звітності з ПДВ податкового боргу із цього податку він має право задекларувати суму від’ємного значення ПДВ, сформовану за результатами такої податкової звітності, до бюджетного відшкодування в рахунок сплати його грошових зобов’язань з інших платежів, що сплачуються до Держбюджету. Таке бюджетне відшкодування сум ПДВ здійснюється після узгодження контролюючим органом заявленої суми бюджетного відшкодування за результатами перевірки.

Однак ГУ ДФС у м. Києві в листі від 27.10.2016 р. № 22986/10/26-15-12-02-14 указує: щодо процедури зарахування суми від’ємного значення, котра підлягає бюджетному відшкодуванню в рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету, то ці операції може бути здійснено після введення в експлуатацію відповідного програмного забезпечення.

У матеріалі «Чи можна за рахунок бюджетного відшкодування з ПДВ сплатити податок на прибуток» розглянуто судове рішення із ситуації, коли підприємство в податковій декларації з ПДВ задекларувало бюджетне відшкодування, котре забажало зарахувати в сплату податку на прибуток.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»