З 1 листопада оцінку рухомого та нерухомого майна мають проводити лише сертифіковані оцінювачі. Тобто ті особи, які відповідають вимогам Порядку проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства, що затверджені постановою КМУ від 04.03.2013 р. № 231 (далі — Порядок оцінки майна). Зокрема відповідають вимогам, установленим правилами організації системи зовнішнього контролю якості, затвердженими наказом Фонду держмайна від 10.06.2013 р. № 797, іншим вимогам законодавства, інформація про яких включена в Державний реєстр оцінювачів та суб’єктів оціночної діяльності:

  • за спеціалізацією 1.8 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» та/або спеціалізацією 2.3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» у межах напряму, у складі якого працює не менш як один оцінювач за спеціалізацією 1.8 та/або 2.3;
  • за напрямом 3 «Оцінка для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства», у складі якого працює не менш як один оцінювач за напрямом 3. Оцінювачами за напрямом 3 є оцінювачі за таким напрямом, а також оцінювачі за спеціалізацією 1.8 та/або 2.3.

Порядок оцінки майна обов’язково застосовується у випадку, коли фізособа здійснює продаж (обмін) або інше відчуження майна (крім випадків його успадкування та дарування).

Звіти про оцінку майна, які видані до 31 жовтня включно, можуть використовуватися протягом їх строку дії, який зазначений у цьому звіті, але не більше 3 місяців.

Детальний коментар до цих змін читайте на сторінках нашої газети.

Постанова КМУ «Деякі питання проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства» від 04.03.2013 р. № 231

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»