Новини публікуються мовою оригіналу

Нещодавно в ДПІ в Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві було проведено черговий сеанс телефонного зв’язку гарячої лінії з начальником відділу адміністрування екологічного податку та рентної плати Тюріною Ларисою Олексіївною на тему: «Адміністрування рентних платежів та екологічного податку».

Відповіді на запитання, які надійшли від платників податків під час сеансу зв’язку гарячої лінії ДПІ в Солом’янському районі ГУ ДФС у м. Києві опублікувала на своєму офіційному веб-сайті.

Було розглянуто, зокрема, запитання: «Хто є платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення, якщо СГ орендує нежитлове (житлове) приміщення в будівлі з автономною системою опалення (котел), яка належить іншому СГ або ФО не СГ?».

Як повідомляють податківці, у разі утворення забруднюючих речовин, що викидаються в атмосферне повітря при згоранні палива (газу, мазуту тощо), яке використовується для роботи автономної системи опалення (котла), платником екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення є суб’єкт господарювання (орендодавець — юридична особа або фізична особа — підприємець) — власник автономної системи опалення (котла), яка використовується для опалення будівлі, у т.ч. коли в одній будівлі знаходяться декілька орендарів.

Фізична особа, яка не є суб’єктом господарювання (орендодавець) — власник автономної системи опалення (котла), що використовується для опалення будівлі, що здається нею в оренду одному чи декільком суб’єктам господарювання, не є платником екологічного податку. При цьому суб’єкти господарювання — орендарі будівлі чи приміщень будівлі, не є платниками екологічного податку за викиди стаціонарними джерелами забруднення, крім випадків, коли ними укладені договори на придбання (постачання) палива для цих джерел забруднення.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»