Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 301.03 системи «ЗІР» роз’яснили: кошти, сплачені роботодавцем за навчання найманих працівників на курсах водіїв і курсах із вивчення іноземних мов не відносяться до фонду оплати праці та не є базою для нарахування ЄСВ.

Контролери аргументували свою позицію посиланням на Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок, затверджений постановою Кабміну від 22.12.2010 р. № 1170 (даліПерелік № 1170), який включає, зокрема:

  • витрати на підготовку та перепідготовку кадрів (окрім суми заробітної плати, що зберігається за основним місцем роботи працівників, за час їх навчання з відривом від виробництва в системі підвищення кваліфікації та перепідготовки кадрів), а саме, зокрема, витрати на оплату навчання працівників у вищих навчальних закладах й установах підвищення кваліфікації, професійної підготовки та перепідготовки кадрів (п. 9 р. ІI Переліку № 1170);
  • витрати на платне навчання працівників і членів їх сімей, не пов’язане з виробничою необхідністю, згідно з договором між підприємством і навчальним закладом (п. 11 р. ІI Переліку № 1170).
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»