Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 18.10.2016 р. № 22483/6/99-99-15-02-02-15 розглянула питання щодо відображення в податковому обліку платника податків непогашеної дебіторської заборгованості контрагента, визнаного банкрутом.

Порядок коригування фінансового результату на різниці, що виникають при формуванні резервів (забезпечень), у т.ч. резерву сумнівних боргів, визначено ст. 139 ПКУ, де передбачено:

  • фінрезультат до оподаткування збільшується на суму витрат на формування резерву сумнівних боргів згідно з П(С)БО чи МСФЗ (пп. 139.2.1 ПКУ);
  • фінрезультат до оподаткування збільшується на суму витрат від списання дебіторської заборгованості, яка не відповідає ознакам, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ, понад суму резерву сумнівних боргів;
  • фінрезультат до оподаткування зменшується на суму коригування (зменшення) резерву сумнівних боргів, на яку збільшився фінрезультат до оподаткування згідно з П(С)БО чи МСФЗ (пп. 139.2.2 ПКУ).

У податковому обліку безнадійною заборгованістю вважається, зокрема, заборгованість суб’єктів господарювання, визнаних банкрутами в установленому законом порядку чи припинених як юридичні особи у зв’язку з їх ліквідацією (пп. «з» пп. 14.1.11 ПКУ).

Тож у разі використання резерву для списання дебіторської заборгованості така заборгованість перевіряється на відповідність критеріям безнадійності, визначеним пп. 14.1.11 ПКУ (у нашому випадку пп. «з» пп. 14.1.11 ПКУ), та в разі її відповідності коригування фінрезультату до оподаткування, згідно із ч. 2 пп. 139.2.1 ПКУ, на суму витрат від списання дебіторської заборгованості понад суми резерву сумнівних боргів не здійснюється.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»