Новини публікуються мовою оригіналу

ДФСУ в листі від 21.10.2016 р. № 22818/6/99-95-42-01-15 розглянула питання щодо обов’язку подання платниками ПДВ до контролюючих органів податкових декларацій із ПДВ за звітні податкові періоди, протягом яких такими платниками податку господарська діяльність не провадилася, та повідомляє:

  • якщо платником ПДВ господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не провадилася, але такий платник податку має суми від’ємного значення попередніх періодів, що підлягають відображенню в декларації звітного (податкового) періоду, то декларація за такий звітний (податковий) період подається;
  • якщо платником ПДВ господарська діяльність протягом звітного (податкового) періоду не провадилася та відсутні показники, які підлягають декларуванню (у т.ч. суми від’ємного значення попередніх періодів), то декларація за такий звітний (податковий) період на підставі п. 49.2 ПКУ не подається.

Власну думку щодо цього ми обґрунтували в матеріалі «Підприємство не провадило діяльності: чи подавати пусті декларації з податку на прибуток і ПДВ» газети № 180/2016.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»