МОЗ розробив проект Закону України «Про особливості здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я», який визначає особливості здійснення закупівель у сфері охорони здоров’я.

Як зазначено в Пояснювальній записці до законопроекту, його прийняття викликане необхідністю визначення особливостей правового регулювання здійснення закупівель за державні кошти лікарських засобів і медичних виробів з метою удосконалення законодавчої бази у сфері державних закупівель лікарських засобів та медичних виробів через ускладнення застосування норм Закону України «Про здійснення державних закупівель» на практиці. Зокрема у частині ефективного виконання державних цільових програм, запобігання завищенню цін на лікарські засоби та вироби медичного призначення, організації оперативного реагування на перебої з постачанням лікарських засобів і медичних виробів, у т.ч. через застосування механізму підписання рамкових угод в інтересах закладів, установ, організацій і підприємств охорони здоров’я, що знаходяться в комунальній власності або у сфері управління МОЗ, виконання договорів про закупівлю тощо.

Утім законопроектом передбачено, що відповідальним за організацію й проведення процедур закупівель в інтересах закладів, установ, організацій і підприємств охорони здоров’я, що знаходяться в комунальній власності або у сфері управління центрального органу виконавчої влади у сфері охорони здоров’я, за рамковими угодами, які здійснюються відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», є генеральний замовник, тобто МОЗ. Тож чи не призведе прийняття цього законопроекту до ще більшої монополізації держзакупівель у сфері охорони здоров’я?
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»