Новини публікуються мовою оригіналу

Правління НБУ затвердило постанову від 17.10.2016 р. № 393, якою уточнено строки проведення дослідження сумнівних банкнот національної й іноземної валюти, окремих сумнівних банкнот і групи банкнот.

Окремі банкноти перевірятимуться (як і раніше) протягом 5-ти робочих днів, починаючи з наступного дня після їх отримання експертами.

У разі надходження групи сумнівних щодо справжності й платіжності банкнот (монет) національної валюти, у т.ч. навмисно пошкоджених із метою вчинення кримінального правопорушення банкнот національної валюти, а також за потреби проведення додаткового дослідження іншими підрозділами Національного банку строк проведення дослідження подовжується та залежить від стану й кількості цих банкнот, але загальний строк не може перевищувати 60-ти робочих днів.

За умови надходження на дослідження групи банкнот національної валюти, пошкоджених під час надзвичайного режиму, строк проведення дослідження залежить від стану та кількості цих банкнот, але не може перевищувати 120-ти робочих днів.

У випадку надходження на дослідження групи сумнівних банкнот іноземної валюти, строк проведення дослідження залежить від кількості цих банкнот, але не може перевищувати 30-ти робочих днів.

Установи за результатами досліджень сумнівних банкнот (монет) оформлюють акт про дослідження сумнівних банкнот (монет).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»