Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Тернопільській області в листі від 18.10.2016 р. № 1641/10/19-00-12-01/17/9594 повідомило: на суму вартості пошкодженого товару в платника виникають податкові зобов’язання по «першій події»: або на дату оформлення акта списання пошкодженого товару, або на дату отримання оплати претензії від перевізника.

У день виникнення податкових зобов’язань платник зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації в порядку, визначеному законодавством, електронного підпису вповноваженої платником особи, і зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних. Така накладна не видається отримувачу (покупцю) товарів/послуг (п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 р. № 1307).

Слід зазначити: уточнення висновку щодо виникнення об’єкта оподаткування, визначення бази обкладення ПДВ можливо при вивченні передумов й обставин нарахування та оформлення претензії на відшкодування перевізнику за пошкоджений товар (договір (угода), розрахунок претензії тощо).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»