Нацбанк затвердив зміни до Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон, затвердженої постановою Правління НБУ від 16.03.1999 р. № 122.

Зазначені зміни значно розширюють перелік документів, які повинен подати резидент до Нацбанку для отримання індивідуальної ліцензії. Це, зокрема:

  • виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців, що містить інформацію про орган доходів і зборів, у якому заявник перебуває на обліку (для заявників — юросіб та фізосіб-підприємців);
  • оригінали або нотаріально засвідчені копії документів про реєстрацію частки статутного капіталу (об’єкта інвестиції), яку планує набути резидент;
  • оригінал або копія звіту про оцінку (акта оцінки) ринкової вартості об’єкта інвестиції, складеного уповноваженою особою (суб’єктом оціночної діяльності);
  • інформація органу доходів і зборів про стан виконання обов’язків заявника як платника податків (для юросіб) або інформація про майновий стан заявника відповідно до податкового законодавства — довідка органу доходів і зборів про подану декларацію про майновий стан і доходи (для фізосіб) за останній звітний (податковий) період (рік) та інші документи.

І цей перелік не є вичерпним. Адже затвердженими змінами передбачено, що Національний банк України має право запитувати й отримувати від заявника додаткові документи чи їх копії, потрібні для з’ясування обставин щодо операції зі здійснення інвестиції.

Постанова Правління НБУ «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок видачі індивідуальних ліцензій на здійснення інвестицій за кордон» від 25.09.2013 р. № 379.

Готується до опублікування в «Офіційному віснику України» № 83 за 05.11.2013 р.
Набирає чинності з дня офіційного опублікування

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»