Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у підкатегорії 101.14 «ЗІР» надала відповідь на запитання: чи включаються до податкового кредиту суми ПДВ, сплачені при ввезенні в митному режимі реімпорту товарів, які попередньо були поміщені в митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися в митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору?

Суми ПДВ, сплачені при ввезенні в митному режимі реімпорту товарів, які попередньо були поміщені в митний режим експорту (остаточного вивезення) і повертаються особі, яка їх експортувала, у зв’язку з невиконанням (неналежним виконанням) умов зовнішньоекономічного договору, згідно з яким ці товари поміщувалися в митний режим експорту, або з інших обставин, що перешкоджають виконанню цього договору, включаються до складу податкового кредиту платника податку на підставі належним чином оформленої митної декларації.

У разі якщо такі ввезені в митному режимі реімпорту товари надалі не використовуються в оподатковуваних операціях платника податку, то такий платник податку повинен нарахувати податкові зобов’язання відповідно до п. 198.5 ПКУ, виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»