Податківці розповіли, що віднесення суми екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів, сплаченого їх виробниками (імпортерами, іншими особами у випадках, визначених ПКУ), до складу собівартості придбаних (виготовлених) транспортних засобів ПКУ не передбачено.

Суми нарахованих податків та зборів, установлених ПКУ (крім тих, що не визначені в переліку податків та зборів, установлених ПКУ), відносяться до інших операційних витрат (пп. «в» пп.138.10.4 ПКУ).

У ситуації з придбанням об’єкта основних засобів фахівці органу Міндоходів відзначили: враховуючи те, що сплата екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів є обов’язковою умовою допущення транспортного засобу до продажу на внутрішньому ринку України, витрати на придбання об’єкту основних засобів, що сплачуються постачальникам активів, або будь-які платежі, що здійснюються у зв’язку з придбанням/отриманням прав на об’єкт основних засобів, повинні включатися в первісну вартість такого об’єкту основних засобів із метою амортизації.

За матеріалами онлайн-конференції, проведеної «Інтерактивною бухгалтерією» за участю начальника Головного управління Міндоходів у Донецькій області Бондаренка В.В.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»