Новини публікуються мовою оригіналу

Фахівці ДФСУ в підкатегорії 101.05 системи «ЗІР» нагадали про ПДВ-наслідки операції з повернення нерезиденту — стороні зовнішньоекономічного договору товарів, що були поміщено в режим реекспорту.

Передусім контролери зазначили: для застосування режиму реекспорту товари мають вивозитися протягом 6-ти місяців із дати поміщення їх у митний режим імпорту й перебувати в тому самому стані, у якому вони були ввезені на митну територію України, крім природних змін їх якісних та/або кількісних характеристик за нормальних умов транспортування, зберігання та використання (експлуатації), унаслідок чого були виявлені недоліки, що спричинили реекспорт товарів.

Після поміщення товарів у митний режим реекспорту за п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, зокрема, ПДВ справляється відповідно до ПКУ (ст. 89 МКУ).

Згідно з пп. «б» пп. 195.1.1 ПКУ, операції з вивезення товарів за межі митної території України в митному режимі реекспорту, якщо товари поміщено в такий режим відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 86 МКУ, обкладаються ПДВ за нульовою ставкою.

Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджено в порядку, визначеному КМУ, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог МКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»