Новини публікуються мовою оригіналу

Мінфін у листі від 19.09.2016 р. № 31-29020-09-25/26541 роз’яснив окремі питання, пов’язані з поданням реєстрів соціальних виплат в електронному вигляді, передбачених постановою КМУ від 18.02.2016 р. № 151 (далі — Постанова № 151).

Виплати за якими бюджетними програмами повинні оформлюватися із застосуванням реєстрів в електронній формі?

Перелік соціальних виплат (а отже, і бюджетних програм) є доволі значним. До соціальних виплат належать різного роду пільги, щорічні, щомісячні, тимчасові, одноразові матеріальні чи грошові допомоги, субсидії, компенсації, стипендії, надання безплатних або за часткову оплату товарів, робіт, послуг тощо. Зазначений перелік не є вичерпним і має загальний характер, оскільки конкретний вид соціальної допомоги може змінюватися і залежить від затверджених у законі про Державний бюджет України чи рішенні про місцевий бюджет бюджетних призначень, отриманих головними розпорядниками бюджетних коштів, які здійснюють управління цими коштами.

Чи потрібно оформлювати такі реєстри розпорядникам коштів місцевого бюджету при затвердженні програми соціальної підтримки населення на місцевому рівні?

Для перерахування коштів на здійснення соціальних виплат за рахунок коштів місцевих бюджетів установи, які здійснюють такі виплати, подають до органів казначейства платіжні доручення разом із реєстром виплат в електронному вигляді.

Чи потрібно застосовувати реєстри в електронній формі у випадках, коли соціальні виплати, пільги, субсидії тощо надаються в негрошовій формі? Як у цьому разі оформлювати такі реєстри?

Дія затвердженого Постановою № 151 Порядку поширюється на здійснення соціальних виплат у грошовій формі.

Щодо застосування Постанови № 151 у разі перерахування коштів аптечним закладам за медикаменти для забезпечення ними пільгових категорій громадян

Медичний заклад при перерахуванні коштів аптекам за медикаменти, що отримуються пацієнтами, має подавати до органів Казначейства платіжні доручення разом із реєстрами виплат в електронному вигляді. Варто зазначити, що ця пільга персоніфікована, тобто надається конкретній особі, хоч і отримується нею через медичний заклад.

При цьому в реєстрі виплат у графах 3–6 зазначаються реквізити установи, якій перераховуються кошти; у графі 8 — П.І.Б особи — одержувача лікарських засобів.

Щодо застосування Постанови № 151 у разі перерахування коштів за пільгами та субсидіями населенню на житлово-комунальні послуги

Оскільки розрахунки за програмою 3511150 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), вивезення побутового сміття та рідких нечистот» здійснюються в негрошовій формі, то під час проведення платежів за цією програмою електронні реєстри не надаються.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»