КМУ затвердив новий Порядок віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок та їх державної реєстрації, який набере чинності аж через рік — 1 листопада 2014 року.

Відповідно до нього, віднесення харчового продукту до категорії спеціальних харчових продуктів здійснюється МОЗ України за умови його відповідності обов’язковим параметрам безпечності, а також інформації про властивості харчового продукту, якщо така інформація буде розміщена в маркуванні.

Державна реєстрація спеціальних харчових продуктів проводиться за зверненням заявника, що складається у формі заяви, до якої додаються:

  • легалізований документ про реєстрацію виробника та/або постачальника в країні реєстрації з перекладом на українську мову (для нерезидентів);
  • декларація виробника згідно із ст. 21 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів»;
  • копія висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи, засвідчена підписом і скріплена печаткою заявника;
  • інформація про властивості харчового продукту та експертний звіт за результатами експертних досліджень експертної установи, якщо заявник планує розміщувати в маркуванні інформацію про властивості харчового продукту;
  • текст маркування (етикетування) спеціального харчового продукту українською мовою.

Рішення щодо державної реєстрації спеціального харчового продукту приймається протягом 30 робочих днів із дати надходження до МОЗ України заяви з документами.

Постанова КМУ «Про затвердження Порядку віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок та їх державної реєстрації» від 07.08.2013 р. № 767.
Набирає чинності з 01.11.2014 р.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»