Новини публікуються мовою оригіналу

Мінсоцполітики в листі від 14.09.2016 р. № 13517/0/14-16/13 зазначило: у разі якщо трудовим договором установлено обов'язок працівника купувати товар за власні кошти з наступним відшкодуванням цих коштів роботодавцем, то такі відносини слід розглядати з урахуванням вимог законодавства про працю. У такому випадку ці кошти мають входити до загальної суми, яку роботодавець має виплатити працівнику при його звільненні.

Водночас Мінсоцполітики зауважило: згідно зі ст. 117 КЗпПУ, у разі невиплати з вини власника чи вповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпПУ, за відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. У разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

Своєю чергою, НБУ в листі від 14.09.2016 р. № 18-0005/76945 нагадав: що обов’язок відшкодування витрат у разі придбання працівником товарів (робіт, послуг) на користь підприємства за власну готівку встановлений також цивільним законодавством, а саме ст.ст. 1159 і 1160 ЦКУ. Згідно з останніми, підприємство має відшкодувати такі витрати фізособі, у разі якщо придбані товари (роботи, послуги) своєчасно та в повному обсязі оприбутковані й відображені в бухгалтерському обліку підприємства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»