Новини публікуються мовою оригіналу

Урядовий портал повідомляє про розробку Мінсоцполітики системи «преміювання» за енергоефективність.

Отже, за задумом відомства, зекономлені сім’ями на субсидіях кошти лишатимуться на рахунках людей лише в межах одного опалювального періоду. Якщо сім’я використає менше газу, аніж установлено соціальним нормативом, зекономлені кошти оформлюватимуться в рахунок майбутніх платежів, у т.ч. обов’язкової плати за комунальні послуги, — інформують в Мінсоцполітики.

Відтак вартість неспожитого газу в тепліші місяці опалювального періоду можна використати в разі перевищення норми у холодніший період.

Наприклад, якщо сім’я в листопаді спожила на 100 кубів газу менше, аніж установлено нормою, то цей обсяг газу вона може спожити у холодніші місяці, скажімо, у січні.

За підсумком опалювального періоду на рахунках отримувачів субсидій лишатиметься лише вартість 100 кубів газу або 150 кіловат електроенергії (залежно від того, газове чи електричне опалення).

Окрім того, Уряд приступив до роботи над тим, щоб монетизувати залишки невикористаних субсидій після завершення нового опалювального сезону. Тобто — щоб зекономлена сума житлової субсидії перераховувалася споживачам, які вели енергоефективне домогосподарство, у вигляді грошової премії за енергоефективність.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»