Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС за результатами розгляду звернень суб'єктів господарювання щодо відмов контролюючих органів у добровільній реєстрації платником ПДВ у листі від 12.09.2016 р. № 30350/7/99-99-08-01-01-17 звертає увагу на таке:

1. Якщо в Реєстраційній заяві платника ПДВ за ф. № 1-ПДВ (далі — Заява) не зазначені обов'язкові реквізити, надані недостовірні чи неповні дані, її не скріплено печаткою заявника (за наявності), не підписано заявником (для фізичних осіб), відповідальною особою заявника (для юридичних осіб) чи особою, котра має документально підтверджене повноваження щодо підпису Заяви від особи, яка реєструється платником ПДВ, відомості про заявника не включені до Єдиного державного реєстру, то протягом 3-х робочих днів від дня отримання Заяви контролюючий орган звертається до особи з письмовою пропозицією надати нову Заяву (із зазначенням підстав неприйняття попередньої).

2. Із 29.04.2016 р. запроваджено можливість подати нову Заяву до контролюючого органу з бажаною датою реєстрації, що була вказана в попередній неприйнятій Заяві, якщо особою, котра добровільно реєструється платником ПДВ, ліквідовано недоліки й така нова Заява подана не пізніше ніж за 3 робочі дні до початку податкового періоду, із такого така особа вважатиметься платником ПДВ і матиме право на податковий кредит і виписку податкових накладних.

3. Виявлені заяви, за результатами розгляду яких підставою для відмови в реєстрації платником ПДВ або для неприйняття Заяви й надання пропозицій подати повторну Заяву є те, що в Заяві не зазначено бажаний день реєстрації чи не вказані інші не обов'язкові для заповнення дані.

У Заяві про добровільну реєстрацію платником ПДВ контролюючим органом не може вимагатися заповнення таких даних:

  • розділу I Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця;
  • розділів 1, 2 Заяви, що подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи;
  • розділу 6 Заяви;
  • частин другої та третьої розділу 7 Заяви;
  • розділу 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна чи інвестором угоди про розподіл продукції;
  • розділу 10 Заяви, якщо платником ПДВ добровільно реєструється фізична особа — підприємець.

Розділ 5 Заяви заповнюється згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», сам додаток до контролюючого органу не подається.

У частині 1 розділу 7 та розділі 8 Заяви про добровільну реєстрацію платником ПДВ може бути зазначено «0» («нуль»).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»