Новини публікуються мовою оригіналу

На офіційному веб-порталі ВРУ зареєстровано проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення системи оподаткування у сфері земельних відносин і сільського господарства.

Як повідомляється в пояснювальній записці до проекту, останнім пропонується, зокрема, запровадити мінімальне податкове соціальне зобов'язання (далі — МПСЗ), об’єктом оподаткування якого стануть сільськогосподарські угіддя, а його ставка сягатиме 1% нормативної грошової оцінки земель гектара сільськогосподарських угідь.

Платниками МПЗС будуть фізичні та юридичні особи — власники земельних ділянок, земельних часток (паїв), а у випадку якщо земельна ділянка або земельна частка (пай) надається в оренду — землекористувачі (орендарі).

Водночас проектом пропонується встановлення мінімальних ставок земельного податку на рівні 0,6% нормативної грошової оцінки земель, при цьому дозволивши юридичним особам, що є платниками податку на прибуток підприємств на загальних підставах, зменшувати зобов’язання зі сплати податку на прибуток на суму сплаченого земельного податку, а фізичним особам — зменшувати зобов’язання зі сплати ПДФО з доходів від продажу сільськогосподарської продукції на суму сплаченого земельного податку.

Проблему виробників сільськогосподарської продукції в проекті пропонується вирішити шляхом запровадження окремої ставки єдиного податку для сільськогосподарських угідь, що перебувають в умовах закритого ґрунту, незалежно від суб'єкта, який використовує такі угіддя, і структури його доходу.

До того ж запропонованими змінами до ПКУ передбачено збереження спеціального режиму оподаткування для тваринництва, овочівництва, виноградарства, садівництва, а також виробництва цукрового буряка на постійній основі.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»