Новини публікуються мовою оригіналу

Так, із 01.01.2015 р. об’єктом обкладення податком на прибуток є прибуток, який визначається шляхом коригування бухгалтерського фінрезультату до оподаткування на різниці, передбачені р. ІІІ ПКУ.

Зокрема, у разі перерахування коштів на користь неприбуткової організації коригування фінрезультату передбачає пп. 140.5.9 ПКУ, а саме: фінрезультат податкового (звітного) періоду збільшується на суму коштів або вартості товарів, виконаних робіт, наданих послуг, безоплатно перерахованих (переданих) протягом звітного (податкового) року неприбутковим організаціям, які на дату перерахування коштів, передання товарів, робіт, послуг відповідали умовам, визначеним п. 133.4 ПКУ, у розмірі, що перевищує 4% оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

Зважаючи на викладене вище, якщо фінрезультат попереднього звітного року є від’ємним (об’єкт обкладення податку на прибуток відсутній), то фінрезультат до оподаткування поточного року необхідно збільшити на всю суму безоплатно перерахованих коштів неприбутковим організаціям.

Таку інформацію контролери повідомили в листі ДФС від 16.09.2016 р. № 20223/6/99-99-15-02-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»