Новини публікуються мовою оригіналу

Згідно з п. 5 р. I Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (даліПоложення № 13), розрахункові документи, що друкуються РРО на паперовому носії, можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі й інші дані, зокрема інформацію, котра визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.

Водночас Вимогами щодо реалізації фіскальних функцій реєстраторами розрахункових операцій для різних сфер застосування, затвердженими постановою Кабміну від 18.02.2002 р. № 199, передбачено можливість відображення РРО та збереження в їх пам'яті не менш ніж 6 груп податків і зборів.

З огляду на зазначене вище, ДФСУ в листі від 23.08.2016 р. № 18249/6/99-99-14-05-01-15 зазначає: за наявності технічної можливості касові чеки РРО можуть відображати окремим рядком ставку та суму збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з надання послуг стільникового рухомого зв'язку й інші види пенсійного збору, а також туристичного збору.

Окрім того, у згаданому листі контролери наголосили: при проведенні розрахункових операцій із використанням платіжного термінала, з'єднаного чи поєднаного з реєстратором розрахункових операцій, касовий чек має містити всі обов'язкові реквізити, що передбачені вимогами Положення № 13.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»