Новини публікуються мовою оригіналу

Із метою правильності обчислення, своєчасності й повноти справляння рентної плати за спеціальне використання води ГУ ДФС у Дніпропетровській області на своєму офіційному веб-сайті повідомляє про найпоширеніші помилки, яких припускаються платники під час декларування податкових зобов’язань із плати за спеціальне використання води (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).

Зокрема, окремі платники під час подання до органу ДФС податкової звітності з плати за спеціальне використання води не дотримувалися порядку її заповнення, унаслідок чого звітність була подана з помилками.

Наприклад: у рядку 8 «об’єкт оподаткування з початку року» задекларовано 103 куб.м, при цьому в рядку 8.1 «в межах установленого річного ліміту» задекларовано 59 куб.м, у рядку 8.2 «з підземних водних об'єктів» — 0; у рядку 8 задекларовано 180 куб.м, при цьому в рядку 8.1 задекларовано 180 куб.м, у рядку 8.2 — 43 куб.м.

Також має місце не заповнення платниками рядка 8, унаслідок чого в окремих випадках значення рядка 8 (рядок 8 = рядок 8.1 + рядок 8.2) дорівнює 0 за наявності показників у рядку 8.1 або рядку 8.2.

Наприклад: у рядку 8 задекларовано 0 куб.м, при цьому в рядку 8.1.2 «з підземних водних об’єктів» задекларовано 4200 куб.м; у рядку 8 задекларовано 0 куб.м, при цьому в рядку 8.1 задекларовано 17023 куб.м; у рядку 8 задекларовано 0 куб.м, при цьому в рядку 8.1.1 «з поверхневих водних об’єктів» задекларовано 1120 куб.м.

До того ж податківці звертають увагу на правильність застосування платниками ставок плати за спеціальне використання води під час розрахунку податкових зобов’язань (додаток 5 до податкової декларації з рентної плати).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»