Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у Дніпропетровській області нагадує: не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих і професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ на кожен повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа в трудових відносинах із роботодавцем, але за умови, якщо вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання в такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу й отримання спеціальності (кваліфікації) не менш ніж 3 роки.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, у якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, і підлягає оподаткуванню в загальному порядку.

Законодавством не встановлено обмежень щодо строку, за який роботодавець має право здійснити оплату за навчання найманого працівника.

Тож якщо суб’єкт господарювання сплатив за навчання фізичної особи — найманого працівника однією сумою в поточному році за весь період навчання, який складається з декількох років, така сума з урахуванням розміру, визначеного пп. 169.4.1 ПКУ, оподаткуванню не підлягає.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»