Новини публікуються мовою оригіналу

Держгеокадастр на офіційному веб-сайті повідомляє про проблеми із  запровадженням екстериторіальності погодження проектів землеустрою щодо відведення земділянки на території міста Києва.

Так, із 1 жовтня 2016 року територіальний орган Держгеокадастру, який погоджуватиме проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянки, обирається за випадковим принципом за допомогою програми електронного документообігу відомства (на підставі постанови Кабміну від 31.08.2016 р. № 580).

Однак особливий режим землевпорядкування, що діє в місті Києві, не дає змоги інтегрувати столичну документацію в загальнонаціональний обіг. У 2011 році з метою «спрощення та удосконалення процедури вирішення питань надання земельних ділянок» у Києві була передбачена можливість затвердження проектів землеустрою щодо відведення ділянок не сесією міської ради, а її секретарем.

Держгеокадастр наголошує: така локальна практика є юридично недосконалою та суперечить законодавству, оскільки повноваження міської ради не можуть бути делеговані. Тож проекти землеустрою щодо відведення ділянок у м. Києві, котрі розроблені за резолюцією секретаря, не погоджуватимуться територіальними органами Держгеокадастру як такі, що оформлені з порушенням чинного законодавства.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»