Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС у м. Києві листом від 27.09.2016 р. № 6302/В/26-15-13-04-14 зазначила: довідка про суму отриманих резидентами України доходів і сплачених податків, видана податковими органами Російської Федерації, не потребує будь-якого додаткового засвідчення (консульської легалізації чи завірення апостилем) з метою п. 13.5 ПКУ.

Для отримання права на зарахування податків і зборів, сплачених за межами України, платник зобов'язаний отримати від державного органу країни, де отримується такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, довідку про суму сплаченого податку та збору, а також про базу й/або об'єкт оподаткування. Зазначена довідка підлягає легалізації у відповідній країні, відповідній закордонній дипломатичній установі України, якщо інше не передбачено чинними міжнародними договорами України (п. 13.5 ПКУ).

Україна та Російська Федерація є учасницями Конвенції про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах від 22.01.1993 р. Відповідно до висновку Мін’юсту України, документи податкових установ іноземних держав, які є учасниками таких договорів, на територіях Договірних Сторін повинні прийматися без будь-якого додаткового засвідчення.

Водночас відомство нагадує: фізична особа — резидент, яка отримала іноземний дохід і сплатила податки за межами України, для отримання права на зарахування сплачених цих податків в Україні повинна надати довідку від державного органу країни, де отримувався такий дохід (прибуток), уповноваженого справляти такий податок, про суму сплаченого податку та збору, а також про базу й/або об’єкт оподаткування.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»