Новини публікуються мовою оригіналу

ГУ ДФС в Одеській області в листі від 22.09.2016 р. № 2094/10/15-32-14-06-08 розглянуло питання щодо порядку проведення через РРО попередньої (авансової) оплати за допомогою платіжних систем за:

  • товари (автомобілі, запчастини до автомобілів);
  • послуги ремонту автомобілів.

Так, відповідно до п.п. 1 і 11 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 р. № 265/95-ВР, суб’єкти господарювання, котрі здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов’язані:

  • проводити розрахункові операції на повну суму купівлі (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані в установленому порядку й переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій;
  • проводити розрахункові операції через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) й обліку їх кількості.

Зважаючи на викладене вище, розрахункові операції в разі проведення розрахунків за попередню (авансову) оплату за товар (послугу) проводяться через РРО із зазначенням у касовому чеку «передоплата товарів» або в разі проведення розрахунків за відстроченим платежем повинні проводитися через РРО з використанням режиму попереднього програмування «погашення кредиту».

Остаточний розрахунок у готівковій формі та/або безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) за товар (послугу) має бути проведений через РРО з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) й обліку їх кількості.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»