Новини публікуються мовою оригіналу

На своєму офіційному веб-сайті ДФС у Дніпропетровській області розглянула ситуацію, коли генпідрядною організацією виконується комплекс робіт (послуг) по спорудженню житла з матеріалів, придбаних за власний рахунок. Постачання зазначених послуг оформлюється актами виконаних робіт. Після завершення будівництва правоустановчі документи на новозбудоване житло оформлюються на підприємство-замовника,  надалі згідно з договорами купівлі-продажу квартир переоформлюються на фізосіб.

У цьому випадку операцією з першого постачання житла вважатиметься операція з оформлення правовстановлюючих документів на замовника.

Операція з подальшого переоформлення права власності на фізичних осіб, згідно з договорами купівлі-продажу квартир з фізичними особами, звільнятиметься від обкладення ПДВ відповідно до пп. 197.1.14 ПКУ.

При цьому підприємство-замовник (платник ПДВ), відповідно до положень ст. 198 ПКУ, має право на включення до податкового кредиту сум ПДВ по отриманій забудові від генпідрядника. Проте, оскільки придбана в підприємства-замовника забудова призначається для її використання в операціях, звільнених від оподаткування за ст. 197 ПКУ, то таке підприємство-замовник зобов’язане нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної згідно з п. 189.1 ПКУ (п. 198.5 ПКУ).

Указана позиція ДФСУ також викладена в листі від 04.08.2016 р. № 16929/6/99-99-15-03-02-15.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»