МОЗ України планує з 2017 року впровадити загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування як окремий вид соціального страхування. Відповідний законопроект уже опублікований на офіційному веб-сайті відомства.

Планується, що медичне страхування охоплюватиме практично все населення та надаватиме кваліфіковану медичну допомогу замість грошових виплат, як це передбачено іншими видами соціального страхування.

Законопроект орієнтовано на єдину систему збору та ЄСВ у частині страхових внесків на медичне страхування, які мають сплачуватися роботодавцями. Страховиком виступатиме Фонд медичного страхування України, що створюється як некомерційна самоврядна організація.

До видів медичної допомоги, які фінансуватимуться за кошти загальнообов’язкового державного соціального медичного страхування, належать, зокрема:

1) медична допомога у зв’язку з хворобою, індивідуальною профілактикою хвороб, травм, отруєнь та інших розладів здоров’я, запобіганням загостренню хвороби, переходом гострих хвороб або інших розладів здоров’я в хронічну чи більш важку стадію та плануванням сім’ї (первинна, вторинна та третинна допомога, стоматологічна допомога, щеплення);

2) медична допомога у зв’язку з вагітністю, пологами та їх наслідками;

3) послуги з видачі відповідних медичних документів, необхідних для: підтвердження тимчасової непрацездатності, вирішення питань щодо участі вихованців навчальних закладів у заняттях з фізкультури.

 

Проект Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»