Держпідприємництво України ініціювала проведення наради стосовно правомірності вимог Мінприроди щодо видачі дозволу на розміщення небезпечних відходів і відсутності в Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності зазначеного дозволу.

У заході взяли участь представники Держпідприємництва, Мінприроди, громадських організацій і бізнесу.

Так, фахівці Держпідприємництва зазначили, що відповідно до Закону України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» до документів дозвільного характеру віднесено дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами. Водночас цей Закон не містить такого дозвільного документа, як дозвіл на розміщення небезпечних відходів.

Разом із тим Законом України «Про відходи» передбачається видача дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами компетентним ЦОВВ, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища, у сфері поводження з відходами.

Зі свого боку представники бізнесу зазначили, що фактично на практиці виникла необхідність отримання двох документів дозвільного характеру (дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та дозволу на розміщення небезпечних відходів), і звернули увагу на відсутність у чинних законодавчих актах повноважень Мінприроди на видачу дозволів на розміщення небезпечних відходів.

Тож за результатами наради Держпідприємництво виступило з ініціативою звернутися в листах до Кабміну з пропозицією надати доручення Мінприроди привести діяльність у сфері поводження з небезпечними відходами у відповідність до вимог Законів України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» та «Про адміністративні послуги» і до Мінприроди з вимогою вжити заходів щодо припинення видачі міністерством дозволів на розміщення небезпечних відходів.

 

За матеріалами прес-служби Держпідприємництва

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»