Новини публікуються мовою оригіналу

ДФС у листі від 20.09.2016 р. № 31001/7/99-99-19-03-17 повідомила, що транспортні засоби, які ввозяться на митну територію України громадянами, підпадають під дію Угоди за умови документального підтвердження їх походження з країн ЄС згідно з вимогами ст. 16 Протоколу 1 до Угоди про асоціацію між Україною — з однієї сторони та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами — з іншої сторони від 27.06.2014 р. (далі — Угода).

Керуючись п. 1 ст. 16 Протоколу 1, товари, котрі походять із Європейського Союзу, і товари, що походять з України, після ввезення до України чи Європейського Союзу, відповідно, підпадають під дію Угоди за умови подання одного з таких документів:

(a) сертифіката з перевезення товару EUR.1, зразок якого наведений у Додатку III до Протоколу 1;

або

(b) у випадках, указаних у статті 22(1) Протоколу 1, — декларації, що надалі іменуватиметься «декларацією інвойс», наданої експортером до інвойса, повідомлення про доставку чи будь-якого іншого комерційного документа, який описує розглядувані товари достатньо детально для того, щоб їх можна було ідентифікувати; текст декларації інвойс наведений у Додатку IV до Протоколу 1.

Водночас Податкова зазначила: застосування до транспортних засобів, які ввозяться на митну територію України громадянами, ставок акцизного податку, установлених п. 15 підрозділу 5 р. XX «Перехідні положення» ПКУ, здійснюється на підставі відомостей про походження транспортних засобів, що містяться в ідентифікаційному номері — VIN-код (Vehicle Identifіcation Number), інформація про який зазначається в технічному паспорті на транспортний засіб і декларується в графі 31 митної декларації.

Детальніше про розмитнення вживаного авто читайте в матеріалі «Увезення вживаних авто фізособою з-за кордону: про що потрібно знати» газети «Інтерактивна бухгалтерія».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»