Новини публікуються мовою оригіналу

Уряд ухвалив проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку надання відпусток». Про це йдеться в повідомленні на Урядовому порталі.

Зокрема передбачається внесення змін до КЗпП, Закону України «Про відпустки» — стосовно виплати грошової компенсації за решту днів щорічної відпустки, що перевищують 24 календарні дні, які своєчасно не були використані працівниками. Також урегульовуються порядок й умови надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А групи I, — із метою її своєчасного та цільового використання.

Окрім того, у проекті акта пропонується надавати працівникам, які одночасно навчаються в декількох вищих навчальних закладах, навчальну відпустку за їхнім вибором в одному з них. Якщо працівники здобувають другу (наступну) вищу освіту, то право на оплачувану навчальну відпустку вони матимуть лише в разі їх направлення на навчання роботодавцем. Водночас передбачається в такому випадку право працівників на відпустку без збереження заробітної плати.

Також пропонується: збільшити тривалість відпустки без збереження заробітної плати, котра надається за угодою сторін трудового договору, і внести доповнення до КпАП — із метою посилення відповідальності роботодавців за порушення порядку надання (компенсації) відпусток.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»