Новини публікуються мовою оригіналу

На Урядовому порталі повідомлено, що в Україні розпочинається пілотний проект у сфері регулювання цін на продовольчі товари.

Відповідну постанову Кабінету Міністрів України «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України та постанови Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 р. № 1222» від 25.12.1996 р. № 1548 було затверджено на засіданні Уряду в четвер.

Пілотний проект передбачає тимчасове скасування надмірного адміністративного регулювання цін на харчові продукти. Це потрібно для того, аби оцінити, як втручання держави впливає на ціноутворення. Із 1 жовтня протягом 3-х місяців вивчатиметься динаміка цін, і за результатами моніторингу буде прийнято рішення щодо скасування, обмеження чи поновлення такого регулювання.

За умовами пілотного проекту, протягом 3-х місяців проводитиметься аналіз структури споживчих цін, складу собівартості, а також динаміка цін на окремі складові собівартості продуктів. На період пілотного проекту українські фермери, виробники продуктів харчування, а також торгові мережі звільняються від обов’язкової декларації цін і примусового встановлення націнки. Це дозволить виробникам і рітейлерам зекономити сотні мільйонів гривень щомісяця на адмініструванні декларативної собівартості продуктів і націнки. Саме таку ціну вони платять сьогодні за те, щоб виконувати застарілі пострадянські вимоги.

Детальніше про вплив регулювання цін на продукти харчування дізнайтеся з презентації Мінекономрозвитку: http://bit.ly/29jQ4dJ

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»