ДФСУ в листі від 14.09.2016 р. № 20085/6/99-99-15-03-03-15 розглянула питання щодо виникнення об'єкта обкладення акцизним податком у разі оприбуткування підприємством надлишку палива чи списання в бухобліку палива понад установлені норми витрат.

Зокрема, контролери зазначили: облік отриманого та витраченого (реалізованого) пального ведеться з метою виявлення об'єкта обкладення акцизним податком, а саме — обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим.

Якщо обсяги реалізованого (витраченого) пального не перевищують обсяги отриманого пального від інших платників акцизного податку, за які сплачено акцизний податок, то об'єкт оподаткування, відповідно до пп. 213.1.12 ПКУ, не виникатиме.

Окрім того, у листі фіскали звернули увагу, що норми природних втрат нафтопродуктів (нафти) затверджено постановою Держпостачу СРСР «Об утверждении норм естественной убыли нефтепродуктов при приеме, хранении, отпуске и транспортировании» від 26.03.1986 р. № 40, та порадили  за більш детальною інформацією стосовно цього питання звертатися до Міністерства палива та енергетики України.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»