Згідно з п. 197.8 ПКУ, звільняються від оподаткування операції з постачання послуг із перевезення (переміщення) пасажирів і вантажів транзитом через митну територію України, а також із постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням).

За ст. 1 Закону України «Про транзит вантажів» від 20.10.1999 р. № 1172-XIV, транзитні послуги (роботи) — це безпосередньо пов’язана з транзитом вантажів підприємницька діяльність учасників транзиту, що провадиться в межах договорів (контрактів) перевезення, транспортного експедирування, доручення, агентських угод тощо.

Зважаючи на вказане, у листі від 29.08.2016 р. № 18610/6/99-99-19-03-02-15 ДФС повідомляє: послуги із забезпечення доступу портового оператора до причалу для виконання портовим оператором навантажувально-розвантажувальних робіт із транзитними вантажами не є такими, що безпосередньо пов’язані з перевезенням вантажів транзитом через митну територію України, а тому операції платників податку з їх постачання звільненню від оподаткування не підлягають і обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Таким чином, послуги платника податку із забезпечення доступу до причалу портового оператора, не належать до послуг, що безпосередньо пов’язані з транзитом вантажів й обкладаються ПДВ у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»