У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

Зокрема цей законопроект передбачає:

ПДВ

  • закриття рахунків у системі електронного адміністрування ПДВ, які додатково відкриті сільгосппідприємствам, що обрали спеціальний режим обкладення ПДВ, із дня наступного за граничним строком сплати податкових зобов’язань за грудень 2016 року, для платників, які обрали квартальний податковий період — за ІV квартал 2016 року;
  • реєстрація податкових накладних і/або розрахунків коригування до податкових накладних у ЄРПН, складених сільгосппідприємствами, що обрали спеціальний режим обкладення ПДВ, за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг, має бути здійснена не пізніше 15 січня 2017 року. Реєстрація зазначених податкових накладних та/або розрахунків коригування до податкових накладних не може здійснюватися з порушенням цього строку.

Тимчасово, до 1 січня 2019 року:

  • не підлягають поверненню суми бюджетного відшкодування, розрахунок яких було проведено за рахунок від’ємного значення, сформованого за операціями з придбання сільськогосподарських товарів/послуг, які не були фактично отримані отримувачем;
  • датою виникнення податкових зобов’язань за операціями з постачання сільськогосподарських товарів/послуг вважається дата відвантаження товарів, а датою віднесення сум ПДВ до податкового кредиту за операціями з придбання таких сільськогосподарських товарів/послуг — дата отримання платником податку товарів/послуг.

 

Акцизний податок

  • збільшити ставки акцизного податку на алкогольні напої на 20%, на виноробну продукцію та слабоалкогольні напої на індекс споживчих цін 12%, на тютюнові вироби на 30% — специфічну та на 3 відсоткові пункти (з 12% до 15%) — адвалорну;
  • запровадити єдину ставку акцизного податку на дизельне паливо 125,5 євро за 1000 л замість диференційованої ставки 125,5 євро та 95 євро залежно від умісту сірки.

 

Рентна плата за користування радіочастотним ресурсом України

  • підвищити ставку рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для радіозв’язку в багатоканальних розподільчих системах для передання та ретрансляції телевізійного зображення, передання звуку, цифрової інформації в діапазоні радіочастот 2300–2400 МГц і 2500–2690 МГц із 40,92 до 20 000,00 грн за 1 МГц;
  • увести понижуючі й підвищуючі коефіцієнти до ставок рентної плати за користування радіочастотним ресурсом для стільникового радіозв’язку та радіозв’язку в багатоканальних розподільчих системах для передання та ретрансляції телевізійного зображення, передання звуку, цифрової інформації.

Підвищувальні коефіцієнти в розмірі 1,4 пропонується ввести за перевищення в одного користувача радіочастотного ресурсу оптимально необхідної ширини смуг радіочастот у відповідних діапазонах для впровадження технологій системи рухомого (мобільного) зв'язку четвертого покоління (LTE) та в розмірі 1,2 за неефективно фрагментовані смуги радіочастот. Водночас у разі вжиття користувачами радіочастотного ресурсу заходів із метою залишення оптимально необхідної суцільної смуги радіочастот пропонується встановити понижувальний коефіцієнт 0,75.

 

Рентна плата за транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України

  • збільшити ставку рентної плати з 2,4 дол. США за транзитне транспортування однієї тонни аміаку за кожні 100 км відстані відповідних маршрутів його транспортування до 4,8 дол. США.
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»