Під час нарахування (виплати) фізособі-підприємцю доходу від провадження нею підприємницької діяльності в межах вибраних нею видів такої діяльності, якщо фізособою-підприємцем, котра отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію як суб’єкта підприємницької діяльності, податкові агенти не утримують податок на доходи в джерела виплати (п. 177.8 ПКУ).

При цьому сума винагород й інших виплат, нарахованих (виплачених) на користь таких фізосіб-підприємців, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157». Це правило не застосовується в разі нарахування (виплати) доходу за виконання певної роботи та/або надання послуги згідно із цивільно-правовим договором, коли буде встановлено, що відносини за таким договором фактично є трудовими, а сторони договору можуть бути прирівняні до працівника чи роботодавця відповідно до пп.пп. 14.1.195 і 14.1.222 ПКУ.

Таким чином, сума оподатковуваного доходу, виплачена фізичній особі — підприємцю, отримана від виду діяльності, який не зазначено в документі, що підтверджує її державну реєстрацію, відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою доходу «157».

На це звертає увагу ДФС у листі від 15.09.2016 р. № 20119/6/99-95-42-02-16.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»